Třebíč

8. 9. 2018 – Třebíč

 

2017

 

Prohlédněte si fotografie z akce Volný čas není nuda 2016 – fotogalerie 2016.

SOBOTA 9. ZÁŘÍ OD 14 HODIN NA PODZÁMECKÉ NIVĚ.

 

Smysluplné trávení volného času je neoddělitelnou součástí výchovy dětí a mládeže. Ta musí stát na třech pilířích – rodina, škola, volný čas. Všem třem těmto oblastem je třeba věnovat pozornost. Pokud jeden z pilířů nestojí na pevných základech, zdravému rozvoji dítěte něco chybí. Rodiče z Třebíče a okolí mají možnost se seznámit se nabídkou dětských organizací v sobotu 9. září na podzámecké nivě od 14:00 do 18:00 hodin v rámci projektu „Volný čas není nuda“, který je realizovaný Radou dětí a mládeže kraje Vysočina ve spolupráci s Domem dětí a mládeže.

„Naším cílem je ukázat rodičům a dětem širokou škálu možností, jak trávit volný čas. Děti si mohou vyzkoušet nejrůznější aktivity a zároveň se rovnou mohou zeptat představitelů jednotlivých organizací na podrobnosti.“ přibližuje za organizátory předseda Rady dětí a mládeže kraje Vysočina Jan Burda. A dodává: „Chceme rodičům usnadnit rozhodování a především jim ukázat, že jejich děti mohou trávit volný čas smysluplně.“

Pokud se nějaký rodič rozhodne přihlásit své dítě do oddílu či kroužku, je podle Burdy důležité věnovat trochu času jeho výběru. „Rodiče by se s organizací a vedoucími měli seznámit, aby věděli, co je její náplní a kam budou dítě posílat,“ radí Jan Burda. Důležité je také přizpůsobit výběr kroužku povaze a schopnostem dítěte.

Mnoha rodičům se může zdát, že výsledky takové pravidelné výchovy jsou pro ně nezajímavé. „Zapojení se do nějakého oddílu je pro dítě zkušenost, která se neprojeví hned druhý den. Trávení volného času s vrstevníky při společném programu se zúročí až časem. V budoucnosti však budou z této zkušenosti děti těžit,“ tvrdí Jan Burda. Děti se mohou během školního zapojit do nejrůznějších aktivit – mohou chodit do přírody, jezdit na vodu, věnovat se modelařině, chovat exotická zvířata, spát pod stanem nebo širákem, tancovat a celou řadu dalších zajímavých věcí.

Celou akci bude moderovat Milan Řezníček z Hit Rádia Vysočina.

Událost na Facebooku: VOLNÝ ČAS NENÍ NUDA – Třebíč

#trebic, #veletrhvolnehocasu, #VolnyCasNeniNuda

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *