Akce Volný čas není nuda – Jihlava – 12. 9. 2019

V září proběhne akce Volný čas není nuda – Veletrh volného času

Volný čas není nuda – 12. 9. 2019 Jihlava – Masarykovo náměstí v 15 – 18 hodin

V září bude v Jihlavě a dalších městech připraven veletrh volného času. Jedná se o největší přehlídku dětských organizací ve všech pěti okresních městech Vysočiny. Připraveny budou hry, soutěže, aktivity pro děti, nabídka kroužků a oddílů.

WEB: www.volnycas-vysocina.cz/jihlava

Informace o akci na Facebooku – VOLNÝ ČAS NENÍ NUDA – Jihlava

#jihlava, #veletrhvolnehocasu, #VolnyCasNeniNuda, #akceprodeti

Volný čas není nuda - Jihlava - 2018

Volný čas není nuda – Jihlava – 2018

Chceme rodičům usnadnit rozhodování a především jim ukázat, že jejich děti mohou trávit volný čas smysluplně.

Smysluplné trávení volného času je neoddělitelnou součástí výchovy dětí a mládeže. Ta musí stát na třech pilířích – rodina, škola, volný čas. Všem třem těmto oblastem je třeba věnovat pozornost. Pokud jeden z pilířů nestojí na pevných základech, zdravému rozvoji dítěte něco chybí. Rodiče z Jihlavy a okolí mají možnost se seznámit se nabídkou dětských organizací  v rámci projektu „Volný čas není nuda“, který je realizovaný Radou dětí a mládeže kraje Vysočina.

„Naším cílem je ukázat rodičům a dětem širokou škálu možností, jak trávit volný čas. Děti si mohly vyzkoušet nejrůznější aktivity a zároveň se rovnou mohou zeptat představitelů jednotlivých organizací na podrobnosti.“ přibližuje za organizátory předseda Rady dětí a mládeže kraje Vysočina Jan Burda. A dodává: „Chceme rodičům usnadnit rozhodování a především jim ukázat, že jejich děti mohou trávit volný čas smysluplně.“

Pokud se nějaký rodič rozhodne přihlásit své dítě do oddílu či kroužku, je podle Burdy důležité věnovat trochu času jeho výběru. „Rodiče by se s organizací a vedoucími měli seznámit, aby věděli, co je její náplní a kam budou dítě posílat,“ radí Jan Burda. Důležité je také přizpůsobit výběr kroužku povaze a schopnostem dítěte.

Mnoha rodičům se může zdát, že výsledky takové pravidelné výchovy jsou pro ně nezajímavé. „Zapojení se do nějakého oddílu je pro dítě zkušenost, která se neprojeví hned druhý den. Trávení volného času s vrstevníky při společném programu se zúročí až časem. V budoucnosti však budou z této zkušenosti děti těžit,“ tvrdí Jan Burda. Děti se mohou během školního zapojit do nejrůznějších aktivit – mohou chodit do přírody, jezdit na vodu, věnovat se modelařině, chovat exotická zvířata, spát pod stanem nebo širákem, tancovat a celou řadu dalších zajímavých věcí.

Fotogalerie VOLNÝ ČAS NENÍ NUDA – Jihlava 2018

Fotogalerie VOLNÝ ČAS NENÍ NUDA – Jihlava 2017

Fotogalerie VOLNÝ ČAS NENÍ NUDA – Jihlava 2016

Fotogalerie VOLNÝ ČAS NENÍ NUDA – Jihlava 2015

Fotogalerie VOLNÝ ČAS NENÍ NUDA – Jihlava 2014

Fotogalerie VOLNÝ ČAS NENÍ NUDA – Jihlava 2013

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *