Objevte kámen mudrců v alchymistické dílně

“Hledáte kámen mudrců a elixír mládí? Ve středočeské Kutné Hoře se můžete na chvíli stát mágy a badateli v pravé alchymistické dílně. Malé i velké návštěvníky čeká plno zážitků a zajímavostí. Ve středověku významné stříbronosné město vám dnes odhalí tajnou alchymistickou laboratoř.

Alchymistická dílna. Zdroj: kutnahora.cz pro novinykraje.cz

Ocitnete se tedy v době, kdy věhlasní učenci se svými pomocníky hledali kámen mudrců a zkoumali, kterak změnit kovy ve zlato. Působil zde například Hynek z Poděbrad (mj. čtvrtý syn Jiřího z Poděbrad), ale i další významní alchymisté jako například Daniel Stolcius, který se zabýval zejména farmacií a medicínou, prubíř a hutník Lazar Ercker nebo Jaroš Griemiller z Třebska. Na vaši návštěvu se těší několik voskových figurín, které jsou od těch skutečných postav k nerozeznání. Poznáte jejich nástroje a triky a třeba objevíte i pravého golema!

Na prohlídkové trase vás čeká zastavení u jedinečného kaleidoskopického kina, kde jsou promítány záběry ze zajímavých míst Kutné Hory a jejího okolí. Tak, jako se alchymisté dávnověku snažili o vytvoření iluzí, můžeme tento kaleidoskop také pokládat za iluzi – alchymii moderní doby.”

Celý článek na: https://www.novinykraje.cz/blog/2020/02/05/v-alchymisticke-dilne-v-kutne-hore-zazijete-skutecny-vylet-do-stredoveku/?fbclid=IwAR3FXKMRZG2yI7SjOjgyuWBJJ3Cae7smXVRJTwggU8OGo0TF-oFQiJDhWvU

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *