Finále Svojsíkova závodu

Výkony skautských družin kluků a holek ve věku 12 – 16 let prověřuje  již od roku 1946 tzv. Svojsíkův závod. Finále Svojsíkova závodu, do kterého postoupily vítězné družiny z krajských kol, probíhá od tohoto čtvrtka 19.9. do neděle 22.9. nedaleko Chrastu u Chrudimi.
30 skupinek, které v předchozích kolech dokázaly, že ovládají základní skautské dovednosti nejen v přírodě, týmovou spolupráci a schopnost poradit si v zapeklitých situacích, bude poměřovat své síly v mnoha oblastech. Komunikace, paměť, znalost přírody a zdravovědy, chování ve stresových a krizových situacích, práce podle návodu, ale i táboření a vaření, to vše se na závodě objeví.
Družiny musí během závodu také dokázat, že fungují jako tým a umí se o sebe v terénu postarat.

Antonín Benjamin Svojsík

Antonín Benjamin Svojsík

Součástí závodu je i hodnocení pomocí zpětné vazby, tak aby byli skauti schopní reflektovat, co by se příště dalo udělat jinak a lépe.

Celý závod je zabalen do příběhu o pádu meteoritu do oblasti, kam se závodníci vydávají v roli účastníků utajeného armádního výzkumu. Vývoj událostí je ale nejspíš překvapí. 

Ve Svojsíkově závodu funguje třístupňový postupový systém. Základních kol se ve svém regionu účastní tisíce dětí, ti nejlepší z nich postupují do krajských kol a do finále pak z každého kraje postupuje pouze vítězná dívčí a chlapecká družina. Celostátní finále závodu tedy opravdu porovnává schopnosti a znalosti těch nejlepších z nejlepších. 

 

Více informací zde: zavody.skaut.cz

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *