Preventivní vlak ve Žďáře nad Sázavou

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Ve stanici Žďár nad Sázavou na tři dny, od 17. do 19. září, zastaví Preventivní vlak – bezpečná železnice. Součástí bude i speciální kinovůz. Mimořádná souprava Českých drah se na Vysočinu vrací po několika letech. K návštěvě zve děti od 6. třídy základní školy až po středoškoláky.

Železniční síť České republiky patří k nejhustším v Evropě. Bohužel to ale s sebou přináší i jedno negativum – velké množství mimořádných událostí končících často i smrtí. A většina těchto tragédií vzniká zcela zbytečně, nekázní řidičů nebo chodců na železničních přejezdech, nesmyslným přebíháním trati, naskakováním do jedoucího vlaku nebo pohybem v místech, kde dochází k zásahu elektrickým proudem.
Je smutné, že oběťmi nerozvážného a hazardního chování na železnici jsou i mladí lidé, proto právě jim je určena tato preventivně-bezpečnostní akce.

Program Preventivního vlaku začíná vždy v 8.15 a pokračuje vždy po 45 minutách až do 14.15 hodin. Návštěva trvá přibližně dvě hodiny. Maximální velikost skupiny určuje kapacita vagónů, do kterých se vejde zhruba 35 lidí.

Celý článek na https://www.novinykraje.cz/vysocina/2019/08/28/do-zdaru-prijede-preventivni-vlak-se-specialnim-kinovozem/

 
Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *