Mezinárodní projekt v Bulharsku

Hodina H vysílá mládež a mladé lidi na mezinárodní projekty v rámci programu Erasmus+ do zahraničí i během letních prázdnin.

V rámci programu Erasmus+ vyrazila skupina mladých lidí z Pelhřimovska do Bulharska

Na první letní projekt vyrazila skupina 5 zástupců mládeže z Pelhřimova a okolí do Bulharska na projekt s názvem Silence is not gold.

Jednou z účastníků byla Šárka z Čechtic, která projekt popisuje následujícími slovy:

V rámci programu Erasmus+ vyrazila skupina mladých lidí z Pelhřimovska do Bulharska “Projekt od 1.7. do 9.7. v Bulharsku mi rozšířil rozhled. Seznámila jsem se s rekordním počtem účastníků z jiných zemí než kdy předtím. Bylo mi ctí si najít přátele z Bulharska, Běloruska, Arménie, Albánie, Gruzie, Litvy, Itálie, Česka, Velké Británie, Španělska, Portugalska a Německa. Bylo velmi přínosné se bavit o nebezpečí hrozícím na globální síti a pohledu na tento problém z různých kultur. Věřím, že každý z nás se dozvěděl spoustu informací, jak ochránit nejen sebe, ale i své okolí. Kromě toho je nutné podotknout, že Bulharsko si dalo velkou práci s představením své kultury v tom nejlepším světle. Nejenže jsme byli svědky tradičních tanců, pekli jsme chléb, pletli zásnubní náramky, hráli staré hry, ale dokonce jsme si mohli zapůjčit tradiční kroje a dokonale se tak vcítit do role Bulharů.

V rámci programu Erasmus+ vyrazila skupina mladých lidí z Pelhřimovska do Bulharska Projekt byl přímo přeplněný různými výlety, a tak jsme viděli krásy hlavního města Sofie, ale i zapadlá místečka mezi horami, které nás obklopovaly. Poslední den se zaplnily oči slzami nejednomu z nás. Byl to nádherný týden plný smíchu, spolupráce a podpory a doufám, že to nebylo naposledy co jsme se potkali.”

Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

Eva Havlíčková

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *