T-CAMP – tábor pro technicky zaměřené děti

Děti, které zajímá věda a technika mají letos v létě jedinečnou možnost rozvíjet se v této oblasti. Koncem  července proběhne v Lukách nad Jihlavou vědecko-technický tábor T-CAMP.

Rada dětí a mládeže kraje Vysočina, Národní institut pro další vzdělávání a Kraj Vysočina spojili síly pro podporu rozvoje sítě podpory nadání na Vysočině.

Veškeré aktivity v T-CAMP budou praktické. Na účastníky čekají workshopy, exkurze, pokusy, setkání s odborníky atd.

„Cílem je především posílit motivaci nadaných žáků ve věku druhého stupně ZŠ a zvyšování jejich dovednostní a vědomostní úrovně zejména v polytechnické oblasti,“ říká vedoucí krajského pracoviště NIDV Miloslav Vyskočil a dodává: “Chceme propojit školní a mimoškolní vzdělávací aktivity mezi jednotlivými druhy škol, které pomohou ke zkvalitnění rozvoje žáků, jejich odborných znalostí a též k zájmu věnovat se ve svém životě technickým oborům.“

Krajská radní Jana Fialová k táboru říká: „Na projektu spolupracujeme s některými středními školami. Dochází tak k propojení základního a středního vzdělávání v kraji. Polytechnické vzdělávání na Vysočině dlouhodobě podporujeme nejrůznějšími aktivitami a projekty. T-CAMP je tak dalším kamínkem do mozaiky rozvoje talentu a nadání u dětí a mládeže na Vysočině.“

V rámci tábora, který se koná od 22. do 26. července účastníci navštíví například Gymnázium v Jihlavě, Centrum excelence v Telči, seznámí se s tajemstvími robotiky, ale čas bude i na deskové hry a další volnočasový program.

Veškeré podrobnosti o táboře včetně přihlášek najdou zájemci na webu www.rdmkv.cz/tcamp.

Více informací: Jan Burda, 777 750 131, predseda@rdmkv.cz

 

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *