Volnočasové aktuality z Vysočiny – 18.11.2018

Dobry den,
v tomto e-mailu posíláme informace o aktuálním dění v Kraji Vysočina se zaměřením na rodiny s dětmi, školství a volnočasové aktivity dětí a mládeže.

Podpora dětí je nejlepší investice do budoucna
S podzimem přišly jako každý rok i debaty o státním rozpočtu. Vždy se řeší citlivé otázky: Kde přidat? Co si podporu zaslouží a co méně? Stále se mluví o investicích. Při tom se ale zapomíná na investici možná nejdůležitější – do vlastní budoucnosti, do dětí… Dobrou zprávou je, že v návrhu rozpočtu,… 

Nové články na webu Volný čas není nuda

Kampaň Kolpingova díla vyzývá: „Nebuďte sami na…“ 
V listopadu začíná kampaň „Nebuďte sami“, která má za cíl propagovat služby, které ve Žďáře nad Sázavou nabízí Kolpingovo dílo ČR. 

V Litoměřicích se chystá konference Evropského parlamentu mládeže v ČR 
Do Litoměřic zamíří téměř stovka českých i zahraničních středoškoláků diskutovat aktuální evropské problémy a rozvíjet své dovednosti. V rámci 5. Regionální výběrové konference Evropského parlamentu mládeže v ČR (EPM v ČR) Litoměřice 2018, která proběhne mezi 9. a 11. listopadem si tak studenti prohloubí znalosti o fungování evropských institucí, vyzkouší si spolupráci v mezinárodním týmu a zlepší své… 

Obědy zdarma dostávají na Vysočině stovky dětí 
Nárok na oběd zdarma ve školce nebo na základní škole zadarmo by mohlo mít v aktuálním školním roce podle dostupných statistik více než 1000 dětí na Vysočině. V minulých letech dotace MPSV, které mezi partnerské školy rozděluje Kraj Vysočina, pomohly zhruba 45 % dětí s nárokem na potravinovou pomoc. 

Používat vlastní hlavu se vyplácí: Známe letošní vítěze v soutěži o nejchytřejší žáky a studenty Kraje Vysočina 
V minulém týdnu se na Gymnáziu Havlíčkův Brod uskutečnilo už podeváté krajské kolo Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se utkalo 150 regionálně nejúspěšnějších řešitelů, kteří v nominačním kole obstáli v tvrdé konkurenci 2690 soutěžících z celého Kraje Vysočina. 

Výstava fotografií: Kouzlo tance v každém věku 
Fotografie Milana Šustra zachycující nácvik i samotné taneční mezigenerační představení festivalu Korespondance jsou nyní k vidění v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. V prostorách odboru sociálních věcí bude minimálně do konce letošního roku vystaveno 35 vybraných snímků z kompletu 450 pořízených dokumentárních fotografií. 

další články * přidat článek 

Pozvánky na akce, výstavy

Promítej i Ty s Hodinou H – Krev v mobilech 
6. 12. 2018, 19:30 – 21:00 

Vánoční tvoření 2018 – Hodina H 
15. 12. 2018, 10:00 – 16:00 

další akce * přidat akci 

Doporučujem k přečtení

 Sport musí začínat sedmičkou 
Přestože počty členů spolků dětí a mládeže rostou a klubovny praskají ve švech, státní podpora dětských a mládežnických organizací se snižuje! 

Vánoční tvoření 2018 – Hodina H 
15. 12. 2018, 10:00 – 16:00 

Aktuálně

Zapojte se v prosinci do Maratonu psaní dopisů na podporu lidských práv 
Smyslem celosvětové kampaně Maraton psaní dopisu° je společně ručně napsat co největší množství dopisu° s výzvami vládám nebo úřadům příslušných zemí s cílem upozornit na porušování práv lidí, kteří se nebáli postavit za práva ostatních. Přímo obětem bezpráví je možné psát nebo kreslit dopisy solidarity, a vyjádřit jim tak podporu. Na jednotlivé případy se ve stejnou chvíli poukazuje ve většině zemí světa, což vytváří mezinárodní tlak, který příslušné autority nemohou jen tak ignorovat. Proto se přibližně třetina případů v minulosti dočkala úspěšného vyřešení. Letos se píšou dopisy na obranu odvážných zastánkyň lidských práv. 
Jak se zapojit? 
Do kampaně se můžete zapojit tak, že uspořádáte vlastní akci, na které se budou psát dopisy, ideálně v období mezi 10. a 18. prosincem 2018. Více zde: maraton.amnesty.cz 

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *