Třebíč: Běh naděje – akce inspirovaná Během Terryho Foxe

Letos již po 11. se město Třebíč zapojí mezi desítky měst, které pořádají Běh naděje. Běh naděje je sportovně humanitární akce inspirovaná Během Terryho Foxe (proběhlo 11.ročník)), který úspěšně probíhal v ČR do roku 2007. 11 ročník Běhu naděje na něj volně navazuje.

Běh naděje lze charakterizovat jako součást moderního životního stylu spojenou s aktivním pohybem a součastně jako podporu veřejnosti k onkologické problematice. Běh naděje je spojen se sbírkou , jejíž výtěžek bude zaslán na oddělení dětské hematologie a onkologie FN v Motole a do laboratoří CLIP – molekulární genetiky. Právě výzkumné laboratoře CLIP ( Childhood Leukaemia Investigation Prague), se zabývají molekulární diagnostikou pacientů s dětskými leukemiemi z celé ČR, vyšetřováním zbytkové nemoci pacientů , molekulární diagnostikou poruch imunity a krvetvorby a výzkumem různých aspektů leukemie a jejich léčby.

Měl jsem možnost navštívit pracoviště laboratoří CLIP , kterými nás provedl vedoucí laboratoře pan Prof.MUDr. Jan Trka , PhD a následně oddělení dětské hematologie a onkologie FN v Motole, kterými nás provedl přednosta kliniky Prof.MUDr. Jan Starý, DrSc. Když člověk prochází odděleními JIP a vidí děti, které čekají na pomoc vědců a lékařů a na pomoc i nás, aby mohli opustit lůžka izolačních pokojů, uvědomí si potřebu a smysl podpory a naději ve všech sbírkách na jejich záchranu.

Do tohoto projektu se druhým rokem zapojila i Vyšší odborná škola a střední veterinární, zemědělská a zdravotncká škola v Třebíči

Přijďte, prosím , i vy podpořit svojí účastí a příspěvkem akci Běh naděje, která se uskuteční 4.října 2018 v Třebíči. Slavnostní start bude v 10.00 hodin v Tyršových sadech od sochy plk. Švece. Tuto akci můžete podpořit až do 16.00 hodiny .

Více informací naleznete na www.behnadeje.cz nebo na www.sokol_trebic.cz

Těšíme se na vaši účast

Tisková zpráva

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *