Sečteno, podtrženo: Jihlava daruje Africe celkem 250 kol

Nepotřebná kola nyní putují do africké Gambie, kde je děti využijí k cestě za vzděláním.
 
Cesta sbírky Kola pro Afriku začala při oslavách Dne země na jihlavském Masarykově náměstí, kde se shromáždilo prvních 80 nepotřebných pojízdných i nepojízdných kol. Organizátoři akce, pracovníci Zdravého města Jihlava, se zde setkali s velikým zájmem veřejnosti a tak se rozhodli uspořádat doplňkovou sbírku. Lidé mohli nepotřebná kola dovézt na konci května také do městského útulku v Pístově. Jenže ani další sbírka zájem neuspokojila.

„Zájem pokračoval i po ukončení doplňkové sbírky. Domluvili jsme se proto s vedením útulku, že kola budeme odebírat, dokud je neodvezeme pryč z Jihlavy. Při konečném sčítání jsme nakonec napočítali neuvěřitelných 250 kol,“ uvedla Soňa Krátká ze Zdravého města Jihlava. Jihlava se k pořádání sbírky připojila před dvěma lety, za tuto dobu se podařilo shromáždit celkem asi 850 kol.

Náklad kol, které ulehčí dětem v Africe cestu za vzděláním, si od jihlavských dobrovolných hasičů převzali dobrovolní hasiči z Ostravy, kteří jej dovezou do ostravského centrálního skladu. Odtud se kola převezou do afrického Gunjuru, kde se naloží na loď a ta se s nimi doplaví do konečně stanice, do Gambie.

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *