Zpěváčci z Horácka uspěli na českém zemském kole „Český Zpěváček 2018“

V sobotu 12. května 2018 se v Chrudimi uskutečnilo české zemské kolo dětských interpretů lidových písní „Český Zpěváček 2018“. A ani letos tam nechyběli zpěváčci z Horácka a opět byli úspěšní. Zásluhou Viktorie Opatrné z folklorního souboru Dřeváček Jihlava a Barbory Hrnčířové z Horácké muziky Žďár nad Sázavou si odvezli druhé a třetí místo. Obě zpěvačky budou náš region reprezentovat na celostátním kole Zpěváček – Děti a píseň 2018 v Brně 2. června 2018.
 

„Zpěváček“ je tradiční postupová celostátní soutěžní přehlídka ve zpěvu lidových písní určená pro děti ve věku 3-18 let, přičemž postupová kategorie na celostátní úrovni je určena pro děti ve věku 10-15 let. Výkony jednotlivých kol hodnotí porota složená z odborníků specializujících se na pěveckou a hlasovou kulturu.

Eileen Niederlová  ze souboru Studánka Žďár nad Sázavou, jako třetí zástupce Horácka, si v Chrudimi vyzpívala Cenu předsedy Spolku Tradice Chrudimska a Hlinecka, organizátora soutěže.

Viktorie Opatrná navíc dostala také příležitost si letos zazpívat na MFF Strážnice 2018, kde zastoupí náš region a horácké písně.

Postupu zpěváčků z Horácka do Chrudimi předcházelo krajské kolo soutěže, jehož XIX. ročník proběhl v sobotu 17. března 2018 v Telči za finanční podpory Kraje Vysočina. Jeho pořadatelem v Kraji Vysočina je každoročně Horácké folklorní sdružení, z. s.

Podrobněji o krajském kole soutěže na stránkách Horáckého folklorního sdružení.

 
Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *