Chcete činnost s dobročinným přesahem? Co si ji sami vytvořit?

Vidíte kolem sebe věci, které by bylo skvělé změnit a třeba je jiní nevnímají? Nevíte však jak na to a psaní projektů je pro vás zatím velká neznámá? Máme pro vás dobrou zprávu! Nikdy není pozdě dát váš nápad do pohybu. Možná vás přepadne strach z neznáma, tak to je přesně ta chvíle, kdy už cítíte v kostech, že to bude stát za to!

O vytvoření vlastního projektu jsme uvažovali v organizaci Volnočasovky SPORT, z. s. už dlouho. V našem úzkém týmu myšlenka vznikla asi před rokem, kdy jsme hledali na internetu chráněnou dílnu v Praze, která by byla ochotná vytisknout diplomovou práci…bohužel bezvýsledně. Všechny bakalářské práce jsme tiskli v chráněné dílně v Hradci Králové a byli naprosto spokojení, o to větší bylo naše zklamání, když jsme takovou dílnu prostě v Praze nemohli najít. Na(ne)štěstí máme v týmu i IT specialistu, který tomu stále nemohl nevěřit, a tak se sám pustil do hledání…bezvýsledně. A z toho překvapení, že jsme vhodnou dílnu nemohli najít, vznikl projekt Pomáhejme si navzájem – Integrace bez negace. Díky podpoře Nadace O2 nám už dělá více než 8 měsíců radost a stále se rozšiřuje o nové a nové dílny s inspirativními individuálními profily. Každý den se učíme něco nového o světě osob se zdravotním postižením, ale i o podpoře pro nás naprosto bazálních potřeb – najít své vlastní uplatnění ve společnosti. Ať chceme nebo ne, práce je jednou z klíčových činností hned po hře a učení!

Výsledkem projektu je web ChraneneDilnyOZP.cz, který spatřil „světlo“ virtuálního světa 30. 6. 2017. Na webu lze najít kromě individuálních profilů jednotlivých dílen s nabízenými službami a produkty, také blog s různými tématy. Blog je otevřen pro všechny, kteří mají chuť a čas zabývat se otázkami sociálního podnikání a podporou osob se zdravotním postižením na trhu práce. Náměty na blogové příspěvky lze zaslat na pr@chraneneDilnyOZP.cz a přispět tak k budování společného prostoru pro diskuzi.

„Najděme kvalitní služby a podpořme je!“ je mottem projektu, které nás neustále provází. Věříme, že osoby se zdravotním postižením mohou nabízet srovnatelné služby a produkty s komerčním sektorem, pokud jim dáme šanci. A k tomu, aby ji dostali, potřebujeme, aby je veřejnost vůbec byla schopná dohledat. Budeme rádi, pokud nám dáte vědět, zda jste na webu našli vše potřebné, ale i informaci o vaší oblíbené dílně!

Cílem projektu je podpořit služby a produkty na chráněném trhu práce, a tak osoby se zdravotním postižením na trhu práce. Každý z nás hledá často na internetu různé služby a produkty od dekoračních předmětů (tašek, svíček, diářů, obalů apod.) až po cateringové služby, výborné koláčky či občerstvení pro různé příležitosti. Často volíme k objednávkám komerční službu, která však nemusí být kvalitnější! Věříme, že lehce dohledatelné služby mohou přispět k integraci osob se zdravotním postižením do společnosti a to bez negace☺

Sami víme, že to není vždycky „jen“ tak, rozjet vlastní projekt!  Chceš si o něm pokecat aneb víc hlav, víc ví? Dej nám vědět na hana.pazderova@volnocasovkysport.cz nebo se přidej do moderované diskuze na FB: www.facebook.com/groups/1913800548869510/.

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *