Spolek z Vysočiny vytvořil web pro propagaci služeb osob se zdravotním postižením

Spolek z Vysočiny vytvořil web pro propagaci služeb osob se zdravotním postižením. Organizace Volnočasovky SPORT, z. s. funguje z iniciativy tří kamarádů, kteří se rozhodli ve svém volném čase věnovat vlastnímu dobrovolnickému projektu. Věříme, že každý z nás si občas udělá radost koupí nějaké zajímavé věci a pokud tím ještě pomůže „dobré“ věci, radost se násobí. Za tímto účelem vznikl projekt Pomáhejme si navzájem – Integrace bez negace. A díky podpoře Nadace O2 slavíme právě 6 měsíců od jeho spuštění. 

Jak rozjet vlastní dobrovolnický projekt

Na začátku projektu stála skupina kamarádů, kteří netušili, jak těžké bude najít službu chráněné dílny, konkrétně tisk diplomové práce. A když ani IT specialista problém nevyřešil, projekt byl na světě. Dodnes se nám potvrzuje, jak těžké je některé chráněné dílny najít, přestože jsou jejich produkty skvělé. Díky webu ChraneneDilnyOZP.cz si mohou organizace zaměstnávající více než 50% osob se zdravotním postižením nebo osoby se zdravotním postižením samostatně výdělečně činné vytvořit osobní profil. Prostřednictvím autentickým profilům je mohou potencionální zákazníci nejenom najít, ale dozvědět se i více o jejich činnosti jako celku.

Smyslem projektu je tedy propojit svět osob se zdravotním postižením a většinové společnost – BEZ NEGACE, která může někdy slova jako integrace/inkluze provázet. Jde to i jinak, lehce a hlavně, zvládne to každý. Některé produkty a služby prostě nakoupit musíme, ale je jen na nás, jakého dodavatele zvolíme. Každý z nás může koupí kvalitní služby podpořit zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Tak tomu se říká dvojitá výhra:)

Dobrovolnictví jako volnočasová aktivita

Možná máte také chuť se také věnovat dobrovolnické činnosti, ale nevíte, jak na to? Připojte se k nám do moderované diskuze na facebooku.

Organizace Volnočasovky SPORT, z. s. pořádá besedy a workshopy k tématu dobrovolnictví a osobnostně sociálnímu rozvoji dětí a mládeže pro širokou veřejnost.

Napiš komentář

Comments are closed