Děti opět rozhodují o svých hrdinech

Třináctý ročník dobročinného projektu Dětský čin roku je opět plný dojemných i radostných příběhů, jejichž hlavní hrdinové jsou děti. O těch vítězných je možné hlasovat na webových stránkách www.detskycinroku.cz, a to až do 8. listopadu 2017. Vítěze si vybírají samotné děti.

Hrdinství má i v letošním ročníku Dětského činu roku mnoho podob a všechny soutěžní příběhy si zaslouží obdiv. Ocení dětská porota chlapce, který pomohl přivolat pomoc kolabujícímu muži? Nebo dívku, která zachránila svoji malou sestru po pádu do bazénu?

Záchrana lidského života (partnerem je ŠIK – Školní informační kanál), Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě (partnerem je Rádio Junior), Dobrý nápad, Pomoc n@ netu (partnerem je Seznam.cz) a Pomoc starším lidem (zaštiťuje hlavní partner projektu Nadace AGROFERT) – to je sedm kategorií Dětského činu roku, ve kterých mohou soutěžící se svým pravdivým příběhem zvítězit.

Dětské hrdiny si vybírají samotné děti

Po odborné porotě, která vybrala příslušné semifinalisty, mají nyní určení samotných vítězů ve svých rukou všechny děti. Ty mohou od 25. října do 8. listopadu 2017 na webových stránkách www.detskycinroku.cz hlasovat o hrdinech, jež si zaslouží ocenění. Vítězové budou vyznamenáni na slavnostním vyhlášení, které proběhne 7. prosince 2017 na Staroměstské radnici v Praze.

„Znovu jsme se přesvědčili, že děti nejsou lhostejné ke svému okolí a dovedou vnímat i zdánlivé maličkosti, které mohou udělat svět lepším místem. Věřím, že jejich příběhy a dobré skutky jsou motivací nejen pro jejich vrstevníky, ale i pro nás, dospělé. I to je jedním z cílů projektu Dětský čin roku,“ uvedla Alžběta Suchanová, PR manažerka projektu Dětský čin roku.

Cena pro vítěze

Vítězové jednotlivých kategorií Dětského činu roku 2017 dostanou jako odměnu věcné dárky od partnerů projektu a šek v hodnotě 10 000 Kč pro svou školu na nákup školních pomůcek. Odměnou bude také nevšední zážitek při slavnostním vyhlášení na Staroměstské radnici v Praze, kterého se účastní patroni jednotlivých kategorií: herec Jan Révai, herečka Jitka Čvančarová, zpěvačka Petra Černocká, moderátorka Lucie Křížková, vícenásobný paralympionik a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek, moderátorka Zora Jandová.

Více informací o projektu Dětský čin roku, včetně podrobných pravidel, naleznete na webových stránkách www.detskycinroku.cz.

Organizátor projektu:

Nadační fond Dětský čin roku

Generální partner:

Whirlpool ČR

Hlavní partner:

Nadace AGROFERT

Záštita nad projektem:

Magistrát hl. města Prahy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Partneři projektu:

Městská policie Praha

Muzeum Grévin

Ogilvy Public Relations

Creative Republic

Seznam.cz

Poski.com

Mediální partneři projektu:

Rádio Junior

Alik.idnes.cz

ŠIK – Školní informační kanál

Učitelské noviny

Pastelka

O projektu Dětský čin roku

Projekt Dětský čin roku probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Magistrátu hlavního města Prahy. Organizátorem je Nadační fond Dětský čin roku a generálním partnerem projektu společnost Whirlpool CR. Dětský čin roku vznikl na Slovensku v roce 1999 z iniciativy společnosti Whirlpool Slovakia a dosud se do něj zapojilo více než půl milionu dětí. V České republice byl projekt poprvé neoficiálně představen v roce 2004. Zapojit se do něj mohou žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií z celé ČR, kteří vykonali nějaký dobrý skutek, nebo si všimli skutku svého stejně starého kamaráda  a napíší o něm. Soutěží se v 7 kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc starším lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc n@ netu. Děti nejen píší a posílají své příběhy, ale jako členové dětské poroty rovněž rozhodují o vítězích v jednotlivých kategoriích.Více na www.detskycinroku.cz.

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *