Dětský čin roku hledá hrdiny na akcích v ČR

Máte doma školáka, který udělal nějaký dobrý skutek? Přihlaste ho do projektu Dětský čin roku, a třeba se právě váš potomek stane vítězem již 13. ročníku. Stačí navštívit některou ze zábavních, kulinářských a sportovních akcí pro rodiny v Praze nebo v některém ze tří moravských měst, kde bude mít letos Dětský čin roku svůj stánek. Potkat se budete moci i se známými osobnostmi jako Aleš Háma, Jitka Čvančarová nebo Jiří Ježek, kteří projekt podporují.

Dětský čin roku pořádá společnost Whirlpool ČR. Podporuje tak konání dobra mezi dětmi a malé hrdiny za jejich pomoc lidem i přírodě oceňuje. Od dubna se do soutěže mohou přihlásit všechny obětavé a odvážné děti osobně na některé z jedenácti partnerských akcí. Stačí na stánku Dětský čin roku sepsat nebo rovnou odevzdat pravdivý příběh o vlastním dobrém skutku nebo o skutku kamaráda či kamarádů.

„Osobní návštěva stánku Dětského činu roku je nejsnazší možnost, jak se do naší soutěže přihlásit. Dětem i rodičům vše vysvětlíme a dáme jim potřebné věci k sepsání příběhu. Z rodinné výpravy za zábavou, dobrým jídlem či sportem tak mohou vzejít noví dětští hrdinové, kteří budou v konání dobra inspirovat své vrstevníky i dospělé,“ říká Alžběta Suchanová, PR manažerka projektu Dětský čin roku.

Kdy a kde stánek Dětského činu roku letos najdete?

 

Setkání s policií

Datum: 17. 6. 2017

Místo: PVA Letňany, Praha

Bikeclinic Cup

Datum: 30. 7. 2017

Místo: Praha-Letňany

Foodparade

Datum: 26. – 28. 8. 2017

Místo: Zámek Troja, Praha

Garden Food Festival Zlín

Datum: 2. – 3. 9. 2017

Místo: park u zámku, Zlín

Sporťáček

Datum: 9. 9. 2017

Místo: Hamr Braník, Praha

Bikeclinic Cup

Datum: 17. 9. 2017

Místo: Praha-Točná

Hrdinské příběhy mohou děti do projektu zasílat také prostřednictvím webových stránek www.detskycinroku.cz nebo na adresu P. O. Box 96, Praha 74, 170 04, a to až do 30. září 2017. Soutěží se v celkem sedmi kategoriích: Záchrana lidského života (partnerem je ŠIK – Školní informační kanál), Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě (partnerem je Rádio Junior), Dobrý nápad, Pomoc n@ netu (partnerem je Seznam.cz) či Pomoc starším lidem, kterou zaštiťuje hlavní partner projektu Nadace AGROFERT.

Autoři vítězných příběhů získají za odměnu věcné dárky od partnerů projektu a šek v hodnotě 10 000 Kč pro svou školu na nákup školních pomůcek. Odměnou bude také nevšední zážitek při slavnostním vyhlášení nových dětských hrdinů 7. prosince 2017 na Staroměstské radnici v Praze, kterého se účastní VIP patroni jednotlivých kategorií.

Proto neváhejte a navštivte s rodinou stánek Dětského činu roku na některé z uvedených akcí. Těšíme se na setkání!

Organizátor projektu:
Nadační fond Dětský čin roku

Generální partner:
Whirlpool ČR

Hlavní partner:
Nadace AGROFERT

Záštita nad projektem:
Magistrát hl. města Prahy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Partneři projektu:
Městská policie Praha
iPILOT
Muzeum Grévin
Ogilvy Public Relations
Creative Republic
Seznam.cz
Poski.com

Mediální partneři projektu:
Rádio Junior
Alik.idnes.cz
Učitelské noviny
ŠIK – Školní informační kanál
Pastelka

Co je projektu Dětský čin roku?

Projekt Dětský čin roku probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Magistrátu hlavního města Prahy. Organizátorem je Nadační fond Dětský čin roku a generálním partnerem projektu společnost Whirlpool ČR. Dětský čin roku vznikl na Slovensku v roce 1999 z iniciativy společnosti Whirlpool Slovakia a dosud se do něj zapojilo více než půl milionu dětí. V České republice byl projekt poprvé neoficiálně představen v roce 2004. Zapojit se do něj mohou žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií z celé ČR, kteří vykonali nějaký dobrý skutek nebo si všimli skutku svého stejně starého kamaráda a napíší o něm. Soutěží se v 7 kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc starším lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc n@ netu. Děti nejen píší a posílají své příběhy, ale jako členové dětské poroty rovněž rozhodují o vítězích v jednotlivých kategoriích. Více na www.detskycinroku.cz.

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *