Evropský region Dunaj-Vltava – 28 nejhezčích jednodenních výletů na kole

Evropský region Dunaj-Vltava – 28 nejhezčích jednodenních výletů na kole

Bavorsko-Rakousko-Česká republika – jedním z mnoha společných znaků místních obyvatel je vášeň pro cykloturistiku. Právě v tomto měsíci, v období zahajování cyklistické sezóny, přichází Evropský region Dunaj-Vltava s cykloprůvodcem, mapujícím nejhezčí a nejzajímavější cyklostezky a cyklotrasy euroregionu. Zažijte osobně cyklostezku podél dunajského meandru, okruh okolo Lipenské přehrady, dobrodružnou stezku Přírodním parkem Steinwald a mnoho dalších.

28 jednodenních výletů, 1 545 km cyklistických tratí

Dohromady 1 545 km cyklistických tratí Vás provede zajímavostmi z oblasti historie, kultury, fauny a flóry, které Evropský region Dunaj-Vltava nabízí. 28 jednodenních výletů (4 z každého regionu ERDV) je seřazeno dle stupně obtížnosti. Každá stezka obsahuje krátký popis trasy, kterou doplňuje mapa se zakreslením okruhu, výškový profil a představení turisticky atraktivních míst podél trasy. Vybraný okruh si je možné stáhnout přes QR-kód do mobilního telefonu. „Různorodá skladba jednodenních cyklistických tras zaručuje, že v Evropském regionu Dunaj-Vltava si najde svá oblíbená místa prakticky každý,“ doplňuje Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, člen Presidia Evropského regionu Dunaj-Vltava.

Publikace je zdarma

Cyklopublikace ERDV je zdarma ke stažení na http://www.evropskyregion.cz/28-nejhezcich-jednodennich-vyletu.html. V omezeném množství je publikace k dispozici také v tištěné verzi na Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina, kde sídlí Regionální kontaktní místo Evropského regionu Dunaj-Vltava. Brožura bude veřejnosti distribuována na cestovně-ruchových a sportovních akcích v Kraji Vysočina.

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *