Kraj Vysočina pošle peníze na sportovní a volnočasové aktivity handicapovaných

Dotace

Rada Kraje Vysočina schválila peníze pro neziskové organizace zabezpečující celoroční pravidelný program pro handicapované děti, mládež i dospělé. „Podmínkám pro přidělení dotace vyhovělo všech 15 žadatelů, a ti si na svou činnost v letošním roce rozdělí částku 416 tisíc korun. Peníze budou organizacím v souladu s pravidly vyplaceny až v roce 2018,“ upřesnila krajská radní Jana Fialová, do jejíž gesce patří oblast školství, mládeže a sportu. Krajská dotace pomůže například s pořádáním turnajů v boccie, s přípravou na plavecké závody nebo s nejrůznějšími poznávacími cestami spojenými

Spolek Zvoneček z Pelhřimova využije peníze mimo jiné na masáže pro handicapované a wellness, Klub „Úsměv“ ze Žďáru nad Sázavou zase pořádá pro své členy výlety s návštěvou muzikálů nebo tematické tvořivé dílny. Dalším úspěšným žadatelem je Handicap Sport Club z Velkého Meziříčí, který se věnuje sportovním aktivitám jako je boccia, curling nebo plavání včetně přípravy na plavecké závody handicapovaných. Dotace půjdou také na tréninky a turnaje v Showdownu, neboli aplikovaném stolním tenisu pro nevidomé, který pořádá jihlavská Organizace nevidomých.

Obecně prospěšná společnost Portimo z Nového Města na Moravě organizuje pro děti i dospělé s handicapem už druhým rokem hiporehabilitace a pacovské Centrum Lada se snaží přiblížit dětem svět přírody, a to například návštěvou psího útulku v Táboře nebo Parazoo ve Vlašimi.

V roce 2015 podpořil Kraj Vysočina projekty neziskových organizací zabezpečujících celoroční aktivity pro handicapované ve výši 361 780 korun a v roce 2016 ve výši 394 900 korun.

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *