Mladá univerzita nabízí volná prázdninová místa

Mladá univerzita Waldviertel

Od 18. dubna 2017 spustí organizátoři dalšího ročníku oblíbené prázdninové Mladé univerzity rezervační systém pro přihlášení do oblíbeného pětidenního kempu s přeshraničními aktivitami pro děti od 11 do 14 let. Hlavním tématem letošní Mladé univerzity Waldviertel – Vysočina připravenými pro studenty z Vysočiny a Dolního Rakouska bude spojení „Objev v sobě badatele!“. Program nabitý zajímavými přednáškami, ale také výlety uskuteční v termínu od 7. do 11. srpna.

Robotika, medicína, fyzika, chemie

„Studenti dostanou možnost zažít nové trendy a směry vývoje jak v technických oblastech, jako je robotika, medicína, fyzika nebo chemie, tak i při reálných pokusech, jejichž výsledky nás provázejí v každodenním životě,“ prozradila jen okrajově z programu radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jana Fialová.

Děvčata a chlapci poznají dolnorakouské město Raabs and der Thaya, kde se ubytují v hotelu pro mládež a rodiny JUFA. V rámci dopoledních aktivit absolvují zajímavé přednášky, odpoledne je čekají nejrůznější workshopy a večer se můžou těšit na pestrý volnočasový program v podobě táboráku, sportovní olympiády nebo třeba diskotéky. To vše pod dohledem dvojjazyčného týmu vedoucích, kteří budou dětem po celou dobu kempu 24 hodin denně k dispozici. Součástí Mladé univerzity bude opět i jednodenní návštěva České republiky – Kraje Vysočina. Všichni účastníci letošního ročníku zavítají do krajské Jihlavy, kde na ně budou čekat přednášky, jako například Divadlo fyziky a jeho science show plná experimentů.

Pětidenní program nabitý zážitky a novými zkušenostmi opět v Raabsu uzavře slavnostní Závěrečná promoce za účasti rodičů, sourozenců, prarodičů i přátel absolventů.

Univerzitní atmosféru každý rok o prázdninách zažije přibližně 140 dětí, téměř polovina z nich je z Vysočiny. Na letošní ročník Mladé univerzity se mohou zájemci přihlásit od úterý 18. dubna 2017, více informací a přihlašovací formulář jsou k dispozici na www.jungeuni-waldviertel.at.

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *