Jak správně vybrat letní tábor? Přijďte se podívat do CITYPARKU

Rodiče z Vysočiny mají stále zájem o dětské letní tábory. Nabídka táborů je neuvěřitelně široká. Můžete si vybrat z táborů v budovách, stanových, putovních, dvoutýdenních, třítýdenních, organizátorů je nepočítaně. Právě proto je potřeba vybírat zodpovědně.

„Nejlepší je vybrat tábor podle referencí známých, jejichž děti na tábory jezdí.“, říká Jan Burda – předseda rady dětí a mládeže kraje Vysočina. Je také na místě se organizátora tábora podrobně vyptat na podmínky tábora včetně veškerých podrobností. „Správný organizátor tábora vám jistě rád poskytne všechny potřebné informace a nic před vámi nebude skrývat,“ dodává Jan Burda.

Pomoci s výběrem vám může pomoci i výstava a dětské odpoledne které připravuje Rada dětí a mládeže kraje Vysočina ve spolupráci s jihlavským CITYPARKEM.

„Během čtrnácti dnů počínaje pondělím 20. března najdou zájemci v prostorách CITYPARKU v Jihlavě výstavu zajímavých fotografií z táborů dětských organizací. Na dětském odpoledni se rodiče i děti budou moci setkat přímo s organizátory táborů na dětském odpoledni.“, zve Jan Burda na zajímavou akci. Rodiče tak budou mít příležitost se na jedno místě vyptat celé řady táborových vedoucích na podrobnosti a třeba i rovnou děti na tábor přihlásit.

Dětské odpoledne v sobotu 25. března zahájí ve dvě hodiny radní Kraje Vysočina Jana Fialová a o program pro děti se kromě dětských organizací postará svým vystoupením i komik Václav Upír Krejčí.

„Podrobný katalog letních táborů na Vysočině, včetně důležitých rad pro rodiče najdete na internetové adrese www.tabory-vysocina.cz. Nic ale nenahradí osobní kontakt a možnost se na spoustu věcí rovnou zeptat. Proto se na vás v CITYPARKU moc těšíme.“, dodává Burda.

A co je při výběru tábora důležité?

Existuje deset poměrně jednoduchých otázek, na které by se rodiče měli hlavního vedoucího nebo provozovatele tábora zeptat.  

  1. BEZPEČNOST – Bude tábor pro naše dítě bezpečný?
  2. CENA – Co všechno zahrnuje cena tábora?
  3. DŮVĚRYHODNOST – Je organizátor tábora důvěryhodný?
  4. HYGIENA – Vyhovuje tábor přísným hygienickým předpisům?
  5. INFORMOVANOST – Máme o táboře dostatek informací?
  6. KVALIFIKACE – Mají vedoucí odpovídající kvalifikaci?
  7. PROGRAM – Jaký je program tábora?
  8. ROZVOJ – Přinese našemu dítěti tábor něco nového?
  9. STRAVOVÁNÍ – Bude na táboře zajištěno kvalitní stravování?
  10. ZDRAVOTNÍ ZAJIŠTĚNÍ – Bude na táboře kvalifikovaný zdravotník?

Více informací: Jan Burda 777 750 131, predseda@rdmkv.cz

Rada dětí a mládeže kraje Vysočina vznikla v roce 2001 nejen za účelem koordinace všech neziskových organizací působících v kraji Vysočina, ale také za účelem zprostředkování komunikace mezi nimi a orgány státní správy a zajištění přísunu informací všem členům i zájemcům z řad veřejnosti. V současné době sdružuje více než 20.000 individuálních členů ve dvacítce organizací.

Rada dětí a mládeže kraje Vysočina, z.s.,
Františka Hrubína 753, 674 01 Třebíč
IČ: 265 24 783, bankovní účet č. 2500011274/7940
777 750 131, info@rdmkv.cz, www.rdmkv.cz

V současné době realizuje několik projektů. Například www.projektprotebe.cz, www.tabory-vysocina.cz, www.volnycas-vysocina.cz a další. Více informací o RDMKV je na webu www.rdmkv.cz.  

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *