Zvoneček zve masky do průvodu a diváky na veselou podívanou (Havlíčkův Brod)

(Havlíčkův Brod) – Na šedesát originálních masek v průvodu, kolem dvaceti muzikantů hrajících do kroku a nespočet diváků. Tak každý rok vypadá Masopustní jarmark v Havlíčkově Brodě pod taktovkou tamního Mateřského centra Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. A také letos, konkrétně v neděli 26. února, může být součástí už patnáctého ročníku masopustního veselí každý, kdo sebe a svůj kostým předem přihlásí právě ve Zvonečku.

Když přijde maska krávy, řekneme přítomným, že si nyní prohlíží krávu

Jak prozradila vedoucí brodského Mateřského centra Zvoneček Anna Doleželová, přihlášené masky se mohou těšit na to, že budou představeny na pódiu, které bude opět stát na Havlíčkově náměstí, a že dostanou něco dobrého na zub. Stydlivější účastníci průvodu se ale nemusejí bát, že by se diváci dozvěděli pravé jméno toho, kdo se pod maskou ukrývá. „Když přijde maska krávy, řekneme přítomným, že si nyní prohlíží krávu. Když dorazí maska doktora, představíme ji jako doktora,“ ujistila s úsměvem Anna Doleželová.

Popravíme kobylku za všechny hříchy města. Nakonec ji ale vzkřísíme.

Masopustní průvod vyjde s úderem druhé hodiny odpolední ze Skaut klubu v Horní ulici. Odtud zamíří na Havlíčkovo náměstí, kde bude připraveno již zmíněné pódium na přehlídku masek. Nebude chybět ani tradiční rituál. „Obviníme a poté za přítomnosti představitelů Města Havlíčkův Brod popravíme kobylku za všechny hříchy města. Nakonec ji ale vzkřísíme,“ popsala Anna Doleželová.

Na organizaci akce se podílí Folklórní soubor Kalamajka, Havlíčkobrodská dechovka a Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod. Sponzory jsou Město Havlíčkův Brod, PROSS reklama, Pekárna Vilém a Pekárna Habry, medovina Sobotka, Jatka Perknov a palačinky Turinská. Mediálním partnerem je HBin. Děkujeme!

Zájemci se mohou do masopustního průvodu hlásit v Mateřském centru Zvoneček, Rubešovo náměstí 171, nebo na tel. 569 428 438, 777 736 068, či na e-mail zvonecek@charitahb.cz.

Pro více informací se můžete obracet na:
Aneta Slavíková, PR
tel.: 777736063
e-mail: slavikova@charitahb.cz
web: www.hb.charita.cz
Facebook: Oblastní charita Havlíčkův Brod


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *