Děti lezly nad vodou ve Velkém Meziříčí

wbg-10Druhý ročník Autocolor Water Boulder Games začal v areálu Fajtova kopce v pátek ráno. Své síly změřily ti nejmenší, v sobotu pak závodili dospělí.

Od osmé hodiny ranní byla lezecká stěna nad rybníčkem pod Fajťákem nachystána, zájemci si tak mohli úkol zkusit nanečisto. Tak se vlastně do závodu dostal i Ondra, který si přišel stěnu jen omrknout a nakonec skončil na třetím místě. Od deseti hodin začaly závodit děti v pěti kategoriích, od nejmladších po nejstarší. Nejmladšímu účastníkovi závodu, malému, ale nebojácnému Kristiánovi, bylo pět let, v poslední kategorii pak byli i čtrnáctiletí.

Závodníci byli rozděleni do čtyř kategorií podle věku a soupeřil každý s každým ve své věkové skupině a sbíral body za vítězství na rychlost. Někteří volili taktiku suchého lezení, kdy opatrně zdolávali i cestu dolů, jiní to po dosáhnutí na tlačítko časomíry bez rozpaků brali dolů zkratkou, tedy skokem do vody. Dospělí na břehu se klepali zimou a děti si pochvalovaly, že voda je teplejší než vzduch.

Nejmladší děti musely překonat lehké obavy z výšky stěny a studené vody pod ní a zvládly to všechny do jednoho na výbornou! Na prvním místě skončil Tobiáš Blažek, a společně na druhém a třetím místě Sebastien Šafránek a Matyáš Fialka se stejným počtem bodů, všichni z Velkého Meziříčí. Čestnou cenu pro nejmladšího účastníka získal pětiletý Kristian Fischer.

V kategorii ročníku 2007 – 2008 už probíhaly opravdové boje mezi čtyřmi chlapci a jednou dívkou. I když to bylo kolikrát napínavé a těsné, první místo nakonec vybojoval osmiletý Jan Štípek za Hudy lezeckou stěnu Ústí nad Labem, druhé místo Lukáš Mokroluský a třetí místo patřilo Marku Šoukalovi.

Krásné lezecké souboje předvedly devíti a desetileté děti v čele s Barborou Bernardovou z HK Jihlava, která všechny uchvátila svým lezeckým stylem a dostala neoficiální přezdívku „opička“. Zaslouženě si odnesla první místo, druhé Filip Švihálek za lezecký oddíl SCVM a na třetím místě dolezl Honza Michal.
Další lezeckou podívanou předvedly nejstarší děti. První místo vyhrál třináctiletý Jakub Brož z HK Jihlava, druhé místo Vojta Večeřa z Velkého Meziříčí a třetí Ondřej Fischer.

Všichni si rozhodně odnesli silné zážitky – ať už závodící děti, které do závodů daly všechny své síly, přihlížející i rodiče, kteří své ratolesti nabádali, aby se už konečně převlékly do suchého.

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *