Zachyťte krásy našeho kraje a vyhrajte v soutěži Příroda a krajina Vysočiny

Muzeum Vysočiny Jihlava ve spolupráci s Krajem Vysočina vyhlašuje od 15. července fotografickou soutěž s názvem Příroda a krajina Vysočiny. Fotografové mohou své nejzdařilejší snímky zasílat až do konce června příštího roku. „Na nejoriginálnější autory čeká finanční odměna, pro mladé talenty do 18 let budou připraveny věcné dary. Soutěžní fotografie pak budou k vidění na výstavě Příroda a krajina Vysočiny. Nejúspěšnější fotografy přizveme ke spoluautorství na tematické publikaci, jejíž vydání se připravuje do dvou let,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

 camera-1444072_1280

„V neposlední řaděje naším cílem obohatit databázi fotografií zveřejňovaných na webových stránkách, které jsou věnovány krásám Vysočiny. Aktualizovat profilové snímky využívané v rámci uživatelského rozhraní našich domovských stránek,“ uvedla Marie Kružíková.

 Fotografie mohou zájemci zasílat do dvou kategorií – krajina Vysočiny a detail přírody Vysočiny. Jeden soutěžící může přihlásit maximálně pět fotografií do každé kategorie, které následně vyhodnotí odborná komise složená ze zástupců Kraje Vysočina a odborníků z fotografické praxe. „Důraz klademe hlavně na graficky neupravenou dokumentaci přírody, proto jsou povoleny pouze obvyklé postupy celoplošného zpracování obrazu, jako je odstín světlosti, kontrast, stínování nebo sytost,“ přiblížil vedoucí odboru kultury Krajského úřadu Kraje Vysočina Ladislav Seidl s tím, že komise bude hodnotit nejen uměleckou stránku, ale také dokumentární a obsahovou výpověď fotografie.

 Vernisáž výstavy představující nejpovedenější fotografie soutěže se uskuteční do konce roku 2017 pravděpodobně v prostorách sídla Kraje Vysočina na Žižkově ulici v Jihlavě.

 Pro zasílání fotografií zájemci využijí formulář na webových stránkách Kraje Vysočina www.kr-vysocina.cz/fotosoutez. Detailní pokyny k soutěži jsou v příloze této tiskové zprávy.

Zdroj – www.kr-vysocina.cz

 

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *