Legendární stavebnice Merkur v Bráně Matky Boží v Jihlavě

Až do konce letních prázdnin si mohou zájemci prohlédnout výstavu v Bráně Matky Boží v Jihlavě, která se zaměřuje především na děti všeho věku.

Bez názvuVe výstavním sále a v okolních prostorách jsou k vidění desítky drobných i rozměrných objektů postavených z legendární české stavebnice Merkur, která už je na světě 90 let. I po devadesáti letech od svého vzniku je stavebnice stále vyhledávaná, moderní a modernizovaná. Návštěvníci si mohou na místě svoji zručnost a fantazii vyzkoušet na pracovním stole, kde jsou připraveny stovky dílů stavebnice.

„Počítače nezatracuji, ale to, co se děti naučí se stavebnicemi, to nikdy počítače, tablety a mobily nemohou nahradit. Všichni, kteří tyto moderní věci navrhují a vyrábějí, zcela určitě začínali stavebnicemi. Nejde jeden o zručnost, ale základní poznání konstrukce, rozvoj představivosti, vytrvalosti a cílevědomosti,“ řekl při instalaci autor výstavy, nadšený sběratel a stavitel Jiří Mládek. Kdo výstavu navštíví, může v malém kvízu vyhrát knihu Hravý a zábavný svět vědy a techniky. Výstava potrvá až do konce letních prázdnin.

Zdroj – www.vysocina-news.cz

 

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *