Mobilní kancelář Tomáše Bati bude v Třebíči

Image (2)Tomáš Baťa – nenápadný svým původem, avšak výjimečný svou ctižádostí a vírou. Člověk, který věřil, že díky své službě zákazníkovi dokáže obout celý svět. Obyčejný kluk z chudé rodiny, jenž chtěl žít svůj americký sen na Moravě. Svůj sen nakonec nežil sám. Žili jej s ním tisíce dalších, které přesvědčil, že je možné od života žádat víc. Sen Tomáše Bati nás nepřestává fascinovat ani v současnosti a mnozí hledají cesty, jak jej dosáhnout.

Kdo vlastně doopravdy byl Tomáš Baťa? Každá doba mu připisovala jiné přívlastky, od geniálního podnikatele přes kapitalistického vydřiducha až k současnému vizionáři. Doba i názory na Tomáše Baťu se mění, jedno však zůstává stejné a dosud platné, jeho slova: „Neodkazuji vám budovy ani stroje, jsou to jen hromady cihel a železa. Život tomu dávají teprve lidé.“ Tomáš Baťa věřil v člověka, jeho schopnost tvořit a povinnost žít plnohodnotně.

Letos si připomínáme 140. výročí od narození této výjimečné osobnosti, která dokázala změnit lidi a svět kolem sebe. Tomáš Baťa bývá ve světě považován za jednoho z největších Čechů, přesto o něm česká veřejnost ví málo. Tuto skutečnost se rozhodla změnit Nadace Tomáše Bati.

Když je těžké přimět lidi přijet do Zlína, přijede Baťa za nimi. Za tímto účelem vznikl projekt Baťa Road Show. Mrzí nás, že současní lidé ani nemají mnoho možností, jak se s odkazem Bati potkat. Když se jim to ale podaří, jsou nadšení a chtějí se dozvědět více. Baťa už pak pro ně není jen kus historie, ale stává se tak nějak ´jejich´ a začínají se jím inspirovat. Hledali jsme tedy cestu, jak jim ukázat celou šíři aktivit a nadčasovost, která je pro něj typická. Nápad vytvořit jeho mobilní kancelář mne nadchnul. Byla místem, kde vznikala jeho podnikatelská a životní filosofie a mnoho význačných podnětů pro rozvoj nejen firmy,“ uvedl ředitel Nadace Tomáše Bati Pavel Velev.

Kancelář vznikla v prostoru modulu společnosti KOMA Modular. Jedná se tedy o efektivní propojení moderní modulární architektury a dobového funkcionalistického vybavení kanceláře Tomáše Bati. „Osobně si myslím, že Tomáš Baťa by byl tímto řešením nadšen. Dalo by se říci, že sama firma Baťa využívala prvky modulární architektury. Velkou přidanou hodnotou je i to, že vznik tohoto projektu podpořila společnost, která se sama řídí baťovskými principy a její ředitel Ing. Stanislav Martinec je velkým nadšencem odkazu Tomáše Bati,“ uvedla Gabriela Culík Končitíková, autorka projektu.

Kancelář Tomáše Bati bude poprvé představena při prvomájových oslavách ve vile Tomáše Bati. Následně navštíví velká a baťovská města v Česku i na Slovensku, putovat bude tři měsíce a od podzimu bude mít své místo v muzeu voskových figurín Grévin v Praze, kde najdete i Tomáše Baťu. Kancelář nabídne doprovodný program pro děti i dospělé. Děti si budou moci vyzkoušet repliky dobových her či výrobu „skutečné boty“. Návštěvníci se dozvědí zajímavé informace z osobního i profesního života Tomáše Bati. Po celou dobu Road Show je vyhlášena soutěž o nejlepší fotografii z kanceláře Tomáše Bati.

„Odkaz Baťa nejsou boty, odkaz Baťa je zejména systém, který se může pro mnohé stát návodem na úspěch, tak neváhejte a přijďte,“ láká k návštěvě Pavel Velev.

Aktuální termíny BATA Road Show 2016:

1. – 8. 5.                            Vila Tomáše Bati Zlín

9. -13. 5.                           Otrokovice

21. 5.                                 Zlín, Konference Growjob platforma 14-15. budova

22. 5 – 2. 6.                       Zlín před 14. budovou

3. 6 – 10. 6.                       Brno

11. 6. – 15.6.                    Třebíč

16.6. – 22.6.                     Ostrava

23.6. – 29.6.                     Partizánské

30.6. – 5.7.                       Bratislava

26.8. – 28.8.                     Zlín (v rámci Barum Czech Rally)

Září – říjen                       Praha, Muzeum Grévin

Zdroj – www.trebic.cz

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *