Co se děje v Íčku Třebíč..

DSC04109Už je to skoro půl roku, co se v Třebčí dočkalo slavnostního otevření Íčko neboli Informační centrum pro mládež Třebíč. O slavnostní okamžik se postaral  starosta města Třebíče Pavel Janata, který přestřihl pásku. Kromě téměř kompletního vedení města se této slavnostní chvíle zúčastnili i vedoucí odboru na městském úřadě, zástupkyně studentského parlamentu, architekti, jež vdechli novým prostorům moderní vzhled a novináři, díky kterým byla celá akce pečlivě zdokumentována.

Ani chviličku se nezahálelo a už se to v našem Íčku začalo rozjíždět. Nejen, že si můžete zarezervovat kancelář k Vašim soukromým účelům nebo k uskutečnění seminářů a workshopů na různá témata, ale studenti tu mohou využít tzv. Student point, kde se můžou připojit k síti a v klidu si pracovat na svých věcech. Věděli jste, že v Íčku můžete využít i popisovací zeď? Díky tomu si můžete vytvořit myšlenkovou mapu nebo seznam toho, co chcete udělat a pak už jen pracovat na počítači bez únavného překlikávání na to, co máte vlastně udělat.

Asi týden po slavnostním otevření nás navštívili žáci ze základní školy T. G. Masaryka, umíte si představit lepší start pro centrum jako je Íčko Třebíč? Deváťákům z „Masaryčky“ se u nás líbilo a doufáme, že se k nám budou rádi vracet.

Za dobu těch pěti měsíců se u nás uskutečnily velmi zajímavé semináře a workshopy. Mezi nimi například Mozkohrátky, které lektorovala Eva Fruhwirtová, Online kancelář, kde se o proškolení začínajících podnikatelů postaral Jan Burda, Zuzana Dudková poskytla pár rad o koučování druhých a sebe sama. V současnosti jsme navázali spolupráci s paní profesorkou Pavlou Bártlovou, která pro nás lektoruje praktický seminář Základy první pomoci.

Na začátku dubna Íčko rozšířilo své služby otevřením galerie „Na Schodech“. Chceme dát možnost mladým umělcům z Třebíče se realizovat i v umělecké sféře. Kromě Studentpointu, Coworkingového centra a galerie, můžete v Íčku využít i sdílenou knihovnu, kde si můžete knížky půjčit domů, některé jen u nás a jiné máme i na rozebrání. Můžete si k nám také nechat poslat zásilku přes doručovací službu Zásilkovna, jelikož jsme se koncem ledna stali třetí třebíčskou pobočkou této služby.

Neváhejte nás navštívit kdykoli od pondělí do čtvrtka od 8:00 do 20:00 a v pátek od 8:00 do 16:00 v budově vlakového nádraží v Třebíči.

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *