Děti závodily na velkomeziříčském náměstí

Při závodech půlmaratonu ve Velkém Meziříčí v sobotu 11.června dostaly příležitost změřit svoje síly v běhu i děti. K závodu se jich přihlásilo celkem 45.

zavodNejdříve vyzkoušela své běžecké síly skupinka 17 nejmladších dětí v kategorii do šesti let, kde s nimi mohli oběhnout jedno kolečko kolem náměstí rodiče. Všichni statečně dorazili do cíle a i když se jim čas neměřil, dostaly všechny děti diplom za účast, samolepku a sladkou odměnu.

Druhá a třetí kategorie mladších žáků a žákyň byla spojená, takže běžely dohromady různé typy dětí, jak ty, které zkoušely svou výdrž v běhu poprvé naostro, tak i ti trénovaní. Pro nejmladší byla délka tří koleček opravdu velkým výkonem, a tak si mohly udělat obrázek, co znamená běh na dlouhou trať. V této skupině již byli vyhlašováni vítězové, a to podle svých kategorií. Z kluků od 7-9 let měl nejlepší čas Sebastian Zmrhal, z holek Karolína Mladá. V kategorii 10-12 let vyhrál Jiří Vrzal. Celých pět kol pak museli uběhnout přihlášení tři starší žáci ve věku 13-15 let, nejrychleji z nich to zvládl Štěpán Štíbner, za dívky bojovala sama Jana Soldánová.

Jednou velkou raritou závodu byl 14letý Jan Kubíček, který běžel dospěláckou kategorii – tedy celou trať půlmaratonu v délce 21,1 km, předběhl většinu dospělých závodníků a skončil na 17. místě!

Atmosféra závodu byla velmi příjemná, počasí běžcům přálo. Věřím, že vítězství a nějaká ta cena potěší, ale určitě všechny závodníky nejvíce potěšil sám běh, a to, že se – v sobotu dopoledne a dobrovolně – dokázali vybičovat k takovému sportovnímu výkonu.